احراز هویت

برای اینکه به مطالب دوره دسترسی پیدا کنید لطفا قوانین را مطالعه بفرمایید و تیک قبول قوانین را بزنید.

قانون حمایت حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان

ماده ۲۳: «هر کس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدیدآورنده بدون اجازه او و یا عالماً عامداً به نام شخص دیگری غیر از پدیدآورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تأدیبی از شش ماه تا ۳ سال محکوم خواهد شد.»

ماده ۲۴: «هر کس بدون اجازه ترجمه دیگری را به نام خود یا دیگری چاپ و پخش و نشر کند به حبس تأدیبی از سه ماه تا یک سال محکوم خواهند شد.»

ماده ۲۸: «هر گاه متخلف از این قانون شخص حقوقی باشد علاوه بر تعقیب جزایی شخص حقیقی مسئول که جرم ناشی از تصمیم او باشد خسارات شاکی خصوصی از اموال شخص حقوقی جبران خواهد شد و در صورتی که اموال شخص حقوقی به تنهایی تکافو نکند مابه‌التفاوت از اموال مرتکب جرم جبران می‌شود.»

ماده ۲۹: «مراجع قضائی می‌توانند ضمن رسیدگی به شکایت شاکی خصوصی نسبت به جلوگیری از نشر و پخش و عرضه آثار مورد شکایت و ضبط آن دستور لازم به ضابطین دادگستری بدهند.»

ب) قانون نحوه مجازات اشخاص فعال

به موجب قانون نحوه مجازات اشخاص فعال در امور سمعی و بصری غیرمجاز (مصوب ۱۳۸۶)، یکی از مصادیق عدم رعایت کپی‌رایت این است که آثار مجاز بدون مجوز تکثیر شود به نحوی که موجب ضایع شدن حق صاحب اثر شود. ضمانت اجرای این نقض جریمه نقدی از ۲ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان است.

 در این قانون مصادیقی از عدم رعایت کپی‌ رایت نام‌ برده شده است که ضمانت اجرای همه‌ آن‌ها نیز حبس از ۳ ماه تا یک سال است. این مصادیق عبارت‌اند از:

  • عدم رعایت حق تکثیر، تجدید چاپ، نشر، بهره‌برداری و پخش یک اثر ترجمه
  • تکثیر کتب و نشریات به همان زبان و همان چاپ به قصد فروش یا بهره‌برداری مادی بدون اجازه‌ صاحب حق (از طریق عکس‌برداری، افست یا راه‌های شبیه)
  • نسخه‌‌برداری، ضبط یا تکثیر آثار صوتی که روی صفحه، نوار یا هر ابزاری دیگر ضبط شده است بدون اجازه‌ صاحبان، تولیدکنندگان انحصاری یا قائم‌مقام قانونی فروش

 

کاربر می‌پذیرد برای استفاده از خدمات و امکانات تعریف شده در سایت فرآیند احراز هویت مورد نیاز است.

کاربر می‌پذیرد در صورت تخلف در ارائه مدارک هویتی، مسئولیت تمامی تخلفات به عهده کاربر می‌باشد و مجوعه فارکس کوچ با مدیریت آقای رضا لرستانی حق متوقف کردن ارائه خدمات به کاربر متخلف و ارجاع موارد تخلف به مراجع قانونی را در اختیار دارد.

کاربر می‌پذیرد از خدمات سایت فارکس کوچ تنها برای خود استفاده کند و در صورت استفاده از این خدمات برای شخص دیگری که فرآیند احراز هویت را انجام نداده است مسئولیت عواقب آن را بپذیرد.

کاربر می پذیرد با تایید شماره موبایل و وارد کردن شماره موبایل، یک کد تایید ارسال می‌شود. با وارد کردن این کد در سایت   فارکس کوچ شماره موبایل تایید خواهد شد. کاربر می‌بایست هنگام وارد کردن شماره موبایل دقت نمایید چرا که یکی از راه‌های ارتباطی مجموعه همتاپی با کاربر در هنگام بروز مشکل همین شماره موبایل خواهد بود.

تایید کد ملی: در این مرحله کاربر موظف است یک عکس با کیفیت از کارت ملی خود را بارگذاری کند. جزییات کارت می‌بایست در عکس ارسال شده واضح و به راحتی خوانا باشد. با استفاده از این عکس کد ملی کاربر تایید خواهد شد. فورمت عکس ارسالی می‌بایست png و jpeg باشد.

تبصره: در صورتیکه کاربر کارت ملی هوشمند نداشته باشد می‌تواند از گواهینامه یا کارت پایان خدمت نیز استفاده کند.

دلیل باز پرداخت

لطفاً منتظر بمانید...

ورود / ثبت نام